Image

(foto: minigolfsport.cz)

O právě skončeném víkendu se v přerovské hale rozběhla druhá polovina minigolfové sezóny 2.kolem 3D extraligy soutěže smíšených družstev. Extraligové turnaje v minigolfu se hrají na normovaných osmnáctijamkových dráhách za účasti sedmi nejlepších družstev z celé České republiky. Družstvo tvoří pět hráčů jejichž výsledky se započítávají do tabulky. Největším favoritem tohoto turnaje byl úřadující mistr MGC Olomouc, který také potvrdil svou roli a počas všech sedmi okruhů se držel v popředí.

Od prvního okruhu se na čele usadil GC 85 Rakovník, který si vytvořil před svými pronásledovateli z MGC Olomouc a MGC 90 Brno mírný náskok. O čtvrté místo už s větším odstupem soupeřil nováček 1.DGC Bystřice pod Hostýnem s vicemistrem SK Tempo Praha, kterému se ale tento turnaj absolutně nevydařil. Průběžnou tabulku pak uzavíralo družstvo KDG Tovačov a druhý nováček soutěže SKDG Františkovy Lázně. V tomto pořadí také skončil první hrací den kdy se odehrály kompletní čtyři okruhy.

Pro laickou veřejnost jen připomínám, že v turnaji vítězí družstvo, které ve dvou dnech všech osmnáct drah (jamek) zahraje v sedmi okruzích na co nejmenší počet úderů.

Image

V nedělní části turnaje se ale ukázala síla MGC Olomouc, když se na vedoucí „raky“ dotáhli na pouhé dva údery, k čemuž značně pomohla i první „osmnáctka“ turnaje (všechny dráhy zahrané na jeden úder) Jana Metyše. V šestém kole pak prosvištěli okolo vedoucích „raků“, když využili jejich snad jediné slabší chvilky. GC 85 Rakovník, snad pod tíhou vidiny ztráty vítězství v turnaji, nedokázal v posledním kole čelit ani tlaku třetího týmu MGC 90 Brno, kterým nakonec podlehli o osm úderů. Z vítězství se již podruhé v sezóně radoval MGC Olomouc, když druhou „devadesátku“ za sebou nechal o 12 úderů, třetí „raky“ o dvacet, čtvrtou Bystřici pod Hostýnem o 47 úderů, SK Tempo Praha na pátém místě o 49 úderů. Těm nepomohla ke čtvrtému místu ani druhá turnajová „osmnáctka“ Milana Ječného. Čtvrté místo Bystřice se vůbec nelíbilo sokovi o udržení a šestému v pořadí KDG Tovačov, který porazil o deset úderů poslední SKDG Františkovy Lázně.

Souběžně s extraligou dospělých se hrála stejná soutěž juniorů, ve které zvítězili systémem start-cíl junioři MGC Olomouc před MGC 90 Brno. Třetí v pořadí skončili junioři 1.DGC Bystřice pod Hostýnem, čtvrté místo patří KDG Tovačov a poslední skončil SMG 2000.

Soutěž jednotlivců v kategorii mužů pro sebe rozhodl reprezentant Aleš Vítek (MGC Olomouc) výkonem 150 úderů na sedm okruhů. O druhém a třetím místě muselo rozhodnout až dodatečné rozřazení mezi K. Molnárem ml. (MGC Olomouc) a Martinem Žaloudkem (MGC 90 Brno) kteří zahráli shodně 151 úderů. Rozřazení začíná na první dráze a postupuje se dále tzv. náhlou smrtí, tzn. do doby, než jeden ze soupeřů zahraje o jeden úder hůře než druhý. O druhém místě se tentokrát rozhodlo hned na druhé dráze, kdy M. Žaloudek nezvládl dráhu s názvem středový kruh, a tak se na vyhlášení vítězů stříbro houpalo na krku K. Molnárovi ml., který v současné době vévodí evropskému juniorskému žebříčku.