Image
Jüan Chung mluví na shromáždění před čínským konzulátem v Sydney na protest proti koncentračnímu táboru Su-ťia-tchun. (Epoch Times)

První fakultní nemocnice čínské lékařské university (PNČLU) nyní potvrdila, že transplantace ledvin u nich stojí 70 až 80 tisíc jüanů (asi 210 až 240 tisíc Kč). Pro Číňany, žijící v zahraničí, je cena 100 000 jüanů (cca. 300 000 Kč).

Jüan Chung, bývalý chirurg PNČLU, který nyní žije v Sydney, potvrdil, že od počátku devadesátých let začala PNČLU provádět transplantace orgánů, získaných od vězňů. Když je vězeň popravován, doktoři se převléknou za vojáky a vmísí se mezi popravčí, aby mohli co nejrychleji odebrat orgány z těla popraveného.

„Nedělejte si starosti s tím, odkud to je, o to se postarají doktoři“

Poté co přišly otřesné zprávy o odebírání orgánů následovníků Falun Gongu, tajně zadržovaných v koncentračním táboře Su-ťia-tchun, zavolal reportér Epoch Times na Transplantační oddělení PNČLU aby získal nějaké informace o transplantacích orgánů. Žena, která se ozvala na druhém konci telefonu řekla, že transplantace ledviny obvykle stojí 50 až 60 tisíc jüanů (asi 150 až 180 tisíc Kč). Na otázku, odkud ledviny pochází odpověděla: „Nedělejte si starosti s tím, odkud to je, o to se postarají doktoři.“

Když byla tázána, zda orgány pochází od vězňů, odpověděla: „Ano“

Negativní zprávy ze zahraničí vedly k tomu, že cizinci o transplantaci otevřeně požádat nemohou

Sekční šéf Wu z Šen-jangské lékařské univerzity mluvil s reportérem Epoch Times o záležitostech kolem transplantací orgánů. Ten řekl, že by měli před operací provést testy tkáňové snášenlivosti. V současnosti tento úkon není pro cizince otevřeně dostupný a Číňané ze zahraničí s jiným občanstvím musí být pečlivě vybíráni.

„Situace je velmi komplikovaná…v současnosti dostáváme negativní zprávy ze zahraničí – některé transplantace byly úspěšné, ale u jiných nastaly komplikace.“

Na otázku, zda byly komplikace způsobeny drogami, které se do orgánů dostali, Wu odpověděl: „To se nestane, používáme jiný způsob. Pokud máte zájem, prostě přijeďte a my to zařídíme. Bude to za místní cenu – 70 až 80 tisíc jüanů.“ Zdroj orgánů však odmítl prozradit.

Co je podivné, v nemocnici se zmínili, že „u Číňanů ze zahraničí, kteří zde mají podstoupit transplantaci, je nejdříve nutné jim změnit jméno.“ Když se reportér zeptal proč, odpověděli: „To je součást procedury.“

Kancelář zdravotnictví zavěsila, když padla otázka na „transplantaci orgánů“

Reportér Epoch Times zavolal do regionální kanceláře Oddělení zdravotnictví v Su-ťia-tchunu (tel. č.: 24-89813354). Když se zeptal na transplantace orgánů, okamžitě zavěsili. Když zavolal znovu, telefon už nikdo nezvedl.

Když se na tu samou věc zeptal v oblastní nemocnici Sin Čcheng C' (tel. č.: 24-89865267), odpověděli, že regionální nemocnice takové operace neprovádí a musíme tedy jít do městské nebo fakultní nemocnice.

Všeobecně známé: Ledvniny jsou od vězňů

Pan Jüan Chung pracoval v První fakultní nemocnici čínské lékařské university (PNČLU) přes deset let. Na protestu před čínským konzulátem v Sydney 14. března 2006 řekl: „Od začátku devadesátých let naše nemocnice prováděla transplantace ledvin. Tyto ledviny pocházely od vězňů.“

„V den popravy poslala nemocnice tým na místo popravy. Tento tým tvořili…chirurgové, anesteziolog a sestra, asistující při operacích. Museli si obléknout vojenské uniformy a vmísit se mezi vojáky na popravišti, aby je nikdo nepoznal. Když jsme tedy viděli kolegy jít kolem nemocnice v maskáčích, věděli jsme, že ten den se bude transplantovat ledvina.“

Jüan Chung dodal, že po výstřelu musí doktoři a sestry rychle odnést vězně do přistaveného vozu; anesteziolog mu okamžitě zavede do krku trubici a poté provede umělé dýchání, aby prodloužil životnost orgánů. V ten moment musí být oběť ještě živá, jinak by nemělo smysl umělé dýchání provádět.

Poté co lékař odebere ledviny, hned se volá do nemocnice, aby tam začali s operací na odstranění nemocného orgánu pacienta. Když nový orgán dorazí, může se okamžitě začít s transplantací.

Jüan také řekl, že podle toho, co ví, se popraveným vězňům odebírají nejen ledviny, ale i srdce, plíce, játra, oční rohovky atd.

Dále je, podle Jüana, v nemocnicích běžně známo, že ledviny na transplantace pochází od vězňů, ale lidé jsou neteční. Nikdy nikomu nepřišlo, že je to porušování lidských práv, nebo ilegální.